Konference Jak postavit funkční město spojí osobnosti, které formují tvář moderních měst

Na blížící se konferenci Jak postavit dobré město se setkají významné osobnosti z oblasti urbanismu, real estate, rozvoje měst, developmentu a investic, kteří představí aktuální výzvy a inovativní přístupy k městskému plánování. Přijďte 7. prosince do paláce České spořitelny zažít diskusi plnou odvážných myšlenek, které formují tvář moderních měst. 

Sekyra Group mění tvář industriálního Smíchova

Smíchov City, moderní výstavba v samém centru Prahy, přinese městu novou plně funkční čtvrť. Součástí budou obytné bloky, komerční budovy, ale i kvalitní veřejný prostor. Na realizaci se podílí řada tuzemských i zahraničních architektů. Jedná se o největší projekt v moderních dějinách Prahy.

Novinky ve světě daní, účetnictví a práva

Společnost Deloitte vydala pravidelný dReport zpravodaj. Zahrnuje čtyři důležité oblasti – účetnictví, dotace a investiční pobídky, právo a daně a přináší kompletní přehled novinek a změn, které se v těchto oblastech odehrály během minulého měsíce.

Ze zanedbaného brownfieldu bude srdce Prahy 7

Pražskou čtvrť Holešovice – Bubny-Zátory, která byla poslední roky zanedbávaná, čeká razantní proměna. Díky strategickému umístění blízko centra a rozsáhlému území má potenciál stát se novým srdcem Prahy 7. Drážní objekty bývalého nádraží v současnosti brání propojení Letné a Holešovic, ale v budoucnu by se brownfield měl stát novým domovem pro 25 000 obyvatel, nabídnout 11 000 nových bytů, vytvořit 29 000 pracovních míst a poskytnout 5 000 míst pro žáky ve školách.

Vysoké úroky paralyzují trh, kanceláře se nevyplatí stavět a stěžejním trendem bude ESG

Trh s nemovitostmi napjatě vyhlíží první výraznější snížení úrokových sazeb. Nové kanceláře se nestaví, prodeje bytů rostou zatím pozvolna a většímu rozvoji nájemního bydlení brání kromě drahého financování i současná legislativa. Nejen na tom se shodli realitní odborníci během 22. ročníku konference Real Estate Market, kterou 8. listopadu v Praze uspořádala platforma remspace.

„Praha má růst,” zaznělo na podzimním Real Estate Market. Proč tedy neroste?

Začátek platnosti nového stavebního zákona se blíží. Nefunguje nám dluhopisový trh. Rostou stavební náklady. Klesla poptávka a motivace stavět je omezená. Zmenšují se byty a inklinace k nájemnímu bydlení začíná být ekonomickou nutností. Nicméně stále ještě nejsme na dně trhu, od kterého bychom se mohli odrazit. Takto vnímají současnou situaci speakeři podzimní konference.

Nákladové nádraží Žižkov: transformace zanedbaného brownfieldu do moderní městské čtvrti

Nákladové nádraží Žižkov, nacházející se na rozloze zhruba 33 hektarů, bylo vybudováno v roce 1930. Sloužilo jako nákladové nádraží až do roku 2002, kdy byl jeho provoz ukončen. Přestože prošlo minimální údržbou, zachovaly se jednotlivé objekty v dobrém technickém stavu, což vedlo k jejich zapsání na seznam národních kulturních památek v roce 2013.

5 otázek o AI pro Martina Švíka

"Neexistuje odvětví, které AI není nebo nebude ovlivněno. AI a automatizace se prosazuje naprosto ve všech odvětvích - ve zdravotnictví, v nákupních střediscích, v továrnách, v zemědělství i v bankách," říká Martin Švík, technický ředitel pro region střední, severní a východní Evropy ve společnosti IBM.

Digitalizace stavebního řízení – dočkáme se někdy?

157. země světa. Tak nazývá svou studii o průběhu digitalizace v České republice společnost Datarun. Studie byla vydaná v září letošního roku a zabývá se skutečným stavem digitalizace stavebního řízení, který vláda slibuje stavebníkům již dlouho. Avšak i po zlomovém roce 2023 mají ambice vlády od reality daleko.

Pět pohledů na realitní trh

Zeptali jsme se odborníků, kteří vystoupí v 1. panelu na konferenci Real Estate Market Autumn 8. 11. 2023 ve Spojce Karlín, jak se podle nich mění realitní trh v reakci na aktuální geopolitickou a ekonomickou situaci:

Na digitální transformaci nejsme připraveni, zaznělo na konferenci remspace

V průběhu posledních více než 10 let se v rámci konferencí remspace bavíme s představiteli vlády a předními odborníky na legislativu i development o tom, jak potřebná je úprava stavební legislativy. Na poslední konferenci jsme si ale potvrdili, že se to stále nedaří. Konference poukázala na nepřipravenost českého real estate na digitální transformaci a implementaci AI. To je, dle slov technologických vizionářů, překvapivé obzvlášť proto, že v jiných odvětvích byznysu se technologie s úspěchem implementují.

Hlavní partneři

Partneři