Remspace na svých konferencích používá RealTime překladač do angličtiny – první svého druhu!

2. 4. 2024

Speakeři hovoří, účastníci pozorně poslouchají a v pozadí na obrazovce se plynule zobrazuje anglický text. Nejprve, když ještě není dokončená věta, se slova objevují v šedé barvě, a posléze, když už se jedná o finální verzi překladu, v bílé barvě. Nikde v místnosti ale není přítomný tlumočník, ani se nejedná o předem připravený text – RealTime překladač remspace pracuje čistě na bázi svého softwaru, a tak k překládání už není potřeba žádná lidská síla. Tento technologický průlom uplatnila komunikační platforma remspace prvně na konferenci v říjnu loňského roku, a od té doby tak zpřístupňuje všechny své akce i pro mezinárodní posluchače.

Za myšlenkou RealTime překladače mluveného slova do jiného jazyka stojí architekt Michal Šourek. V roce 2023 oslovil společnost AKIP Solutions s.r.o. a IT specialista Pavel Ivon se svými kolegy začal vytvářet aplikaci, která za pomoci umělé inteligence převede mluvené slovo na text a následně text přeloží do požadovaného jazyka. Pro přepis slova do textu je využit software společnosti Speechmatics, který je propojen s nově vytvořenou aplikací.

Kromě konferencí se RealTime překladač remspace uplatňuje i ve vedení firmy, například v případě meetingů mezinárodních pracovních týmů. Chtěli byste RealTime překladač od remspace vyzkoušet ve Vaší společnosti, v rámci konferencí, porad, meetingů a dalších jiných akcí? Napište nám produkce@msgroup.cz

remspace

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři