Systém s informacemi o pražských investicích bude do konce roku

6. 2. 2024

Systém, které sjednotí informace o omezeních, rekonstrukcích silnic či chodníků nebo opravách inženýrských sítí, bude v Praze do konce letošního roku. Cílem je zkoordinovat všechny projekty. V systému budou informace od městských organizací či firem o plánovaných opravách, které se dotknou zejména veřejného prostranství a silnic. Infosystém připraví pro město Institut plánování a rozvoje (IPR). O vytvoření takového systému už vedení metropole v minulosti hovořilo, dosud ale nevznikl. Praha dříve sklidila několikrát kritiku za to, že stavby nejsou zkoordinované a způsobily problémy zejména v dopravě.

Systém, který pro magistrát městští plánovači připraví, bude sbírat data a informace o připravovaných investičních akcích mimo jiné od Technické správy komunikací či Pražské vodohospodářské společnosti, ke kterým se později přidají další subjekty, zejména radnice městských částí a dopravní podnik.

Jednat by se mělo zejména o akce staveb na komunikacích, veřejných prostranstvích a veřejné infrastruktuře. Vznikne mapa, kterou by měly následně využívat všechny městské organizace, které plánují stavby ve veřejném prostoru, aby se lépe koordinovaly, co se týče omezení nutných záborů a uzavírek.

ich/rs/ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři