Realitní trh: prosperita v ohrožení?

Český realitní trh se už z problémů, které přinesla recese na přelomu první a druhé dekády, zjevně vzpamatoval. Dnes prožívají dobré, ba co do výkonu i rekordní časy takřka všechny jeho segmenty. Bez ohledu na to ale dnes někteří odborníci varují před příchodem nové krize. Je tedy aktuální „realitní“ prosperita jen krátkodechou záležitostí? I na to se pokusí odpovědět program tradiční konference Real Estate Market > Spring 2016, kterou Stavební fórum pořádá 23. března v pražském hotelu andel´s.

Mnoho obav vyvolává hlavně aktuální situace na poli realitní legislativy, která je už delší dobu v dosti neuspokojivém stavu. Zejména výstavba v metropoli trpí nekonečnými peripetiemi kolem Pražských stavebních předpisů, ale stejně netrpělivě je očekáván i nový stavební zákon a řada dalších norem, s nimiž musí realitní sektor pracovat. Konferenční panel o právních a daňových novinkách, které letošní rok přinese, proto nepochybně bude mít velmi praktický charakter a bude pozorně sledovaný. Jestliže oblast práva v současnosti „realitářům“ spíše dělá vrásky, trend či koncept „smart cities“ u nich naopak vzbuzuje spíše naděje a očekávání coby idea, která by do výstavby měst měla vnést novou energii a možnosti. Totéž do značné míry platí i pro nové komunikační technologie. Už nyní má drtivá většina marketingových aktivit realitního segmentu ekonomiky elektronickou podobu – jeden z panelů konference proto bude věnován této oblasti, zejména novému prostoru, které pro marketing představují sociální sítě. Konferenci bude uzavírat „produktový“ panel, jehož úkolem bude zmapování nejbližších perspektiv developmentu rezidencí, kanceláří a maloobchodních kapacit právě v souvislosti s hrozbou další recese a stávajícími legislativními problémy.

Program REM Spring 2016 přinese i další významná témata, mj. praktické konsekvence zákona o realitním zprostředkování či prognózu vývoje české ekonomiky. O všem, co nyní českým realitním světem hýbá, budou na konferenci jako vždy přednášet renomovaní odborníci, mj. Martin Bohuslav (Ambruz & Dark Deloitte Legal), Jan Borůvka (ARK ČR), Tomáš Drtina (GfK Czech), Marcela Fialková (Central Group), Tereza Gebauer (Deloitte Advisory), Zdeněk Horáček (Ambruz & Dark Deloitte Legal), Kateřina Hrubešová (SPIR), Josef Kotrba (Deloitte), Pavel Kühn (Erste), Michal Postránecký (GEN61), Adam Pýcha (EKOSPOL), Miroslav Svítek (ČVUT Praha), Erik Štefanovič (DELTA Projektconsult), Alexandra Tomášková (Skanska Property), Petr Tušakovský (Deloitte Advisory), Ivo Vaněk (MČ Praha 4), Roman Ženatý (Deloitte Advisory) a další.

(Více informací najdete na http://www.sta­vebni-forum.cz/…ng/in­dex.php ).

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři