Hotel Hilton je po deseti letech na prodej

16. 5. 2024

Realitní obchod letošního roku se blíží. Pražský Hilton, největší hotel v Česku se skoro osmi stovkami pokojů a více než sedmi tisíci metry čtverečními konferenčních prostor, může brzy změnit svého majitele. Podle informací e15 rozešlou vlastníci v nejbližších týdnech prezentaci desítkám potenciálních zájemců. Cena by se mohla pohybovat okolo 300 milionů eur, tedy v přepočtu okolo 7,5 miliardy korun.

Prodej se měl uskutečnit už na podzim 2014, kdy se prodejní cena odhadovala na minimálně 150 milionů eur. Na jaře 2015 ale do hry nečekaně vstoupil soudní spor předchozího majitele hotelu Ira Seána Quinna se společností Avid Asset Management, která spravovala část bývalého realitního portfolia tohoto zkrachovalého miliardáře. Soud se protáhl na několik let a následně možný prodej zastavila pandemie.

V roce 2015 byly podle tehdejších informací Hospodářských novin koupi nejblíže dva zájemci: hotelová společnost Best Hotel Properties (BHP) s kapitálem česko-slovenské investiční skupiny J&T a evropská větev obří americké skupiny Blackstone.

remspace/e15

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři