Konference

Real Estate Market Spring 2023

 • 07. 06. 2023
 • Spojka Events, Pernerova 697/35, 186 00 Praha 8

 • Kdy se rozhýbe realitní trh? Není načase změnit priority investorů a jakou roli v tom sehraje umělá inteligence? Právě o tom budeme diskutovat s lídry českého byznysu a odborníky na rozvoj měst, development a investice na 22. ročníku odborné konference REAL ESTATE MARKET.

Hlavní partneři

Mediální partner

9:00 - 9:30

Registrace

9:30 - 11:00

1. diskusní panel

Real Estate Insight: Jaká je situace a jak na ní reagovat?

 • Co o aktuální situaci říká datový ekosystém?
 • Jaké změny přináší novela NZS?
 • Dekáda regionů: Leží budoucnost developmentu mimo velká města?
 • Kdy můžeme čekat opětovné oživení realitního trhu?
 • Jaké vize mají banky do budoucna?
 • Jak umělá inteligence mění realitní trh?

Aktivní účastníci

 • KEYNOTE: Petr Michálek (Skanska Residential)
 • Veronika Marková (Česká spořitelna)
 • Denisa Višňovská (LEXXUS NORTON)
 • Tomáš Běhounek (bnt attorneys in CEE)
 • Martin Kodeš (J&T REAL ESTATE )
 • Miroslav Linhart (Deloitte)
 • Milan Roček (Dataligence.cz)
11:00 - 11:30

Coffee break & Networking

11:30 - 13:00

2. diskusní panel

Diskuse českých odborníků: Investiční strategie 2023 a 2024

 • Městská subcentra jako katalyzátory byznysu a kvalitního bydlení
 • Jaká bude dynamika investičních strategií pro příští rok?
 • Jak zatraktivnit obchodní potenciál nemovitostí?
 • Jak monetizovat umělou inteligenci?

Aktiní účastníci

 • KEYNOTE: Lukáš Kovanda (TRINITY BANK)
 • Martin Koníř (KPMG - v jednání)
 • David Musil (Upvest)
 • Marek Pohl (Savills CZ)
 • Pavel Streblov (Penta Real Estate)
13:00 - 14:00

Oběd & Networking

14:00 - 15:30

3. diskusní panel

Kanceláře a logistika: úspěšné přístupy

 • Z krize odchází s hlavou vztyčenou. Kdo se pere nejlépe?
 • Jak dosáhnout stoprocentní synergie designu a praktičnosti v reakci na změnu pracovních návyků?
 • Jak proměnit data na znalosti a zisk?
 • Co dělá z kanceláří a logistiky stabilní kotvu investičního portfolia?
 • Umělá inteligence v logistice - jaké jsou její možnosti a v čem se od ní mohou inspirovat ostatní segmenty trhu?

Aktivní účastníci

 • KEYNOTE: Radek Procházka (Prochazka & Partners)
 • Lenka Preslová (CRESTYL)
 • Jakub Kodr (CTP)
 • Petr Palička (Penta Real Estate)
15:30

Drink & Networking

Spojka Events, Pernerova 697/35, 186 00 Praha 8

Moderátorka

Kateřina Rohlíčková

Kateřina Rohlíčková

Moderátorka, básnířka a amatérská fotografka neobyčejných momentů. Pracuje jako tisková mluvčí města Hradec Králové a ráda tráví čas s inspirativními lidmi. Dříve pracovala jako moderátorka v Hitrádiu Černá Hora. Živému moderování se věnuje více než třináct let, stejně jako psaní, ať už se jedná o poezii nebo povídky. Vždy se těší na setkání s novými lidmi, kteří ji dokáží leccos naučit, obohatit a třeba i pobavit.

Aktivní účastníci

KEYNOTE: Petr Michálek

Skanska Residential

KEYNOTE: Petr Michálek

Skanska Residential

Od ledna 2018 je generálním ředitelem Skanska Reality a.s. Do rezidenčního developmentu Skanska přišel ze stavební části Skanska a.s., kde působil více než patnáct let nejprve v oblasti financování a strategických investic, posléze jako výkonný ředitel divize a člen vedení. Je také členem dozorčí rady Skanska Residential Development Europe.

Veronika Marková

Česká spořitelna

Veronika Marková

Česká spořitelna

Veronika Marková pracuje v České spořitelně v týmu Realitní obchody - Regiony.
Spolu se svým týmem rozvíjí nemovitostní financování developerských projektů v rámci korporátního a retailového segmentu v České spořitelně a zaměřuje se na spolupráci s lokálními developery a investory napříč Českou republikou.
Mezi financované projekty patří rezidenční výstavba na prodej i pronájem, komerční projekty, výstavba formou družstevního vlastnictví a další.

Denisa Višňovská

LEXXUS NORTON

Denisa Višňovská

LEXXUS NORTON

Denisa Višňovská získala magisterský titul z pedagogiky na Univerzitě Karlově. Hned po studiích nastoupila do společnosti LEXXUS, a.s. jako realitní makléř a po dvou letech zaujala post project managera. Po dobu více než deseti let spolupracuje s developery jako Star Group Ltd., Daramis Management, s.r.o., B.C.D. Development s.r.o. nebo White Hill, s.r.o. Od roku 2022 působí jako obchodní ředitelka společnosti LEXXUS NORTON.

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

V pražské pobočce advokátní kanceláře bnt attorneys in CEE pracuje od roku 2003, od roku 2008 je pak jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem mezinárodní skupiny pro oblast Real Estate a agentura Chambers ho opakovaně vyhodnocuje jako jednoho z předních odborníků na tuto oblast v ČR.

Martin Kodeš

J&T REAL ESTATE

Martin Kodeš

J&T REAL ESTATE

Vystudoval ČVUT v Praze, obor pozemní stavitelství, je autorizovaným inženýrem. Před příchodem do J&T, kde působí na různých manažerských pozicích v realitním developmentu téměř 20 let, byl jednatelem a ředitelem společnosti Raiffeisen Leasing. Aktivně se podílel nebo řídil realitně-investiční projekty v objemu 15 miliard korun, které J&T zrealizovala na českém trhu od roku 2008.

Miroslav Linhart

Deloitte

Miroslav Linhart

Deloitte

Milan Roček

Dataligence.cz

Milan Roček

Dataligence.cz

KEYNOTE: Lukáš Kovanda

TRINITY BANK

KEYNOTE: Lukáš Kovanda

TRINITY BANK

Martin Koníř

KPMG - v jednání

Martin Koníř

KPMG - v jednání

David Musil

Upvest

David Musil

Upvest

David zastává pozici CEO a je partnerem společnosti Upvest ze skupiny Komerční banky. Upvest se zabývá strukturováním financování pro projekty ze sektoru real estate a investorům umožňuje nabývat přímé expozice na takovém financování. Vystudoval finance a ekonomii na University of Cambridge a je držitelem titulu CFA.

Marek Pohl

Savills CZ

Marek Pohl

Savills CZ

Marek Pohl je vedoucí oddělení Oceňování společnosti Savills, který poskytuje poradenství klientům z veřejného i soukromého sektoru již více než 13 let. Je zodpovědný za služby v oblasti oceňování pro různé investiční a bankovní účely napříč všemi sektory komerčních a rezidenčních nemovitostí. Přináší bohaté zkušenosti s vytvářením a rozvíjením oboru oceňování a je spolu se svým týmem vysoce respektován ze stran investorů, developerů i bank. Je členem RICS, registrovaným odhadcem RICS a českým certifikovaným odhadcem.

Pavel Streblov

Penta Real Estate

Pavel Streblov

Penta Real Estate

Pavel je odpovědný za výstavbu Aviatiky, první administrativní budovy v revitalizovaném areálu bývalé továrny na letecké motory Waltrovka v Praze 5 – Jinonicích. Aviatica získala kromě jiného cenu CEEQA za nejlepší developerský projekt ve Střední a Východní Evropě za rok 2015. Pavel má nyní na starosti zejména přípravu revitalizace Masarykova nádraží a projekty administrativních budov v ČR. Do Penty přišel jako zkušený manažer v oblasti real estate private eqity v roce 2012. V předchozích letech byl partnerem v realitním private equity fondu 3C, poradcem finančních institucí při restrukturalizaci developerských portfolií a působil rovněž jako poradce na ministerstvu financí či v oddělení dluhopisů JP Morgan v Londýně. Jako externista vede kurz o investování a oceňování nemovitostí na IES FSV Univerzity Karlovy.

KEYNOTE: Radek Procházka

Prochazka & Partners

KEYNOTE: Radek Procházka

Prochazka & Partners

Radek Procházka je vedoucím partnerem a jednatelem společnosti Prochazka & Partners, kterou založil jako nezávislou poradenskou společnost výhradně zastupující nájemce komerčních nemovitostí. Radek se věnuje nejdůležitějším klientům společnosti a bere na sebe aktivní roli při sjednání vhodných řešení a vedení projektů. V průběhu své dosavadní kariéry zastupoval již přes 200 firem a objemu přes 500.000 m2 komerčních ploch, kterým pomohl ušetřit přes 2.5 mld. Kč. Radek promoval na University of San Francisco v oboru Finance.

Lenka Preslová

CRESTYL

Lenka Preslová

CRESTYL

Lenka Preslová je ředitelkou komerčních nemovitostí v developerské a investiční skupině Crestyl, kde vede tým zabývající se pronájmem a správou komerčních nemovitostí – jak kanceláří, tak retailu. Lenka má dlouholeté zkušenosti ve vedoucích pozicích pro obchodní, marketingové a leasingové týmy developerských firem. Posledních téměř pět let působila jako obchodní ředitelka developerské společnosti Passerinvest. Předtím pracovala například v Penta Real Estate, kde byla zodpovědná za pronájmy komerčních budov a jejich marketing. Lenka je absolventkou Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze a na The Open University Business School získala titul MBA. Ve svém volném čase ráda cestuje a sportuje. Má ráda architekturu a je tak ráda u zrodu zajímavých projektů, které mají ambici vytvářet nová příjemná místa pro život. Je spoluzakladatelkou organizace Female Leaders in Real Estate, jedinečné platformy podporující zastoupení žen na vedoucích pozicích na českém realitním trhu.

Jakub Kodr

CTP

Jakub Kodr

CTP

Jakub Kodr má na starosti obchodní aktivity CTP, největšího a neudržitelnějšího průmyslového developera v ČR, a také rozvíjení vztahů s novými i současnými nájemci. Jakub se v oblasti nemovitostí pohybuje již více než 10 let a před nástupem do CTP působil v Cushman & Wakefield jako senior konzultant. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, je držitelem titulu MBA v oboru nemovitostí a také kvalifikovaným členem MRICS.

Petr Palička

Penta Real Estate

Petr Palička

Penta Real Estate

V Pentě působí jako Country Managing Director pro Českou republiku. Ve společnosti pracuje od roku 2007, kdy zakládal její realitní divizi. Pracoval na projektech Florentina, Waltrovky či pražského Masarykova nádraží. Rozsáhlé zkušenosti v realitním developmentu získal také jako ředitel Bovis Lend Lease pro Česko a Slovensko.

Vstupenky

Platba

Cena bez DPH 0 Kč
DPH celkem 0 Kč
Cena celkem 0 Kč

Fakturační údaje

* Povinná pole