Diskusní brunch u kulatého stolu

JAK POSTAVIT FUNKČNÍ MĚSTO

 • 07. 12. 2023
 • Rytířská 29, 110 00 Staré Město, Česko

 • Nenechte si ujít exkluzivní diskusní brunch u kulatého stolu o funkčním městském prostředí. Diskusní snídaně má pouze 30 volných vstupenek. Už máte ty své? Těšit se můžete na diskusi s odborníky z oblasti real estate, urbanismu, architektury, všestranně udržitelného rozvoje měst, mobility a infrastruktury. Zaměříme se na budoucnost pražské metropole i na schopnost měst adaptovat se na rychle se měnící potřeby obyvatel a globální výzvy. Diskutovat budeme o nově vznikajících pražských lokalitách, subcentrech, polyfunkčních čtvrtích, o využití brownfieldů a metodice, strategii a praktických přístupech k rozvoji měst. Probereme také výstavbu nové trasy metra Metra D i předpoklady udržitelné mobility v české metropoli. Přijďte, těšíme se na Vás.
 • Celá konference bude v reálném čase překládána do angličtiny!
 • Máte zájem o prezentaci vašeho brandu, posílení Vašeho marketingového sdělení a získání nových kontaktů nebo klientů? Staňte se partnery konference a využijte širokou škálu možností Vaší firemní prezentace. Pro více informací nám napište na produkce@msgroup.cz

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

9:30 - 9:50

Registrace

9:50 - 10:00

Zahájení diskuse

Moderátorka

 • Kateřina Rohlíčková ()
10:00 - 13:00

Diskusní brunch u kulatého stolu

 • Ekonomické přínosy subcenter a víceúčelových čtvrtí
 • Město a investiční příležitosti
 • Novinky výstavby linky D pražského metra
 • Role polyfunkčních čtvrtí a subcenter: Sociální integrace v městském prostoru
 • Příklady úspěšných realizací
 • Nákladové nádraží Žižkov jako klimaticky neutrání čtvrti města
 • Umění obnovy brownfieldů
 • Spolupráce měst a investorů
 • Smart Cities: aktuální trendy a výzvy

Aktivní účastníci

 • Jana Mastíková (LOXIA)
 • Ondřej Beneš (Skanska Residential)
 • Pavel Dobeš (Praha 3)
 • Jiří Hrnčíř (Dopravní podnik hl. m. Prahy)
 • Simon Johnson (Crestyl)
 • Václav Novotný (IPR)
 • Martin Potůček (Národní rozvojová banka)
13:00

Závěr diskuse

Rytířská 29, 110 00 Staré Město, Česko

Moderátorka

Kateřina Rohlíčková

Kateřina Rohlíčková

Moderátorka, básnířka a amatérská fotografka neobyčejných momentů. Pracuje jako tisková mluvčí města Hradec Králové a ráda tráví čas s inspirativními lidmi. Dříve pracovala jako moderátorka v Hitrádiu Černá Hora. Živému moderování se věnuje více než třináct let, stejně jako psaní, ať už se jedná o poezii nebo povídky. Vždy se těší na setkání s novými lidmi, kteří ji dokáží leccos naučit, obohatit a třeba i pobavit.

Aktivní účastníci

Jana Mastíková

LOXIA

Jana Mastíková

LOXIA

Jana Mastíková vystudovala architekturu v Brně a španělské Valencii a téměř před deseti lety začala pracovat v pražské architektonické a projekční kanceláři LOXIA. Zde se díky své píli, odvaze, ambicióznosti a proaktivitě vypracovala až na pozici hlavní architektky a partnera firmy a v současnosti vede tým o 60 lidech. Z jejího pera jsou například stavby jako je nová radnice na Praze 12, volnočasový areál Jammertal pod Nuselským mostem, MŠ Mydlinky v pražských Modřanech, obytný soubor Suomi Hloubětín, Rezidence Perucká, rezidenční čtvrť Chateau Troja nebo připravovaný obytný soubor Šárka.

Ondřej Beneš

Skanska Residential

Ondřej Beneš

Skanska Residential Prezentace

V nadnárodní skupině Skanska a na poli rezidenčního developmentu působí od roku 2010. Má bohaté zkušenosti s vývojem developerských projektů, do jeho kompetencí aktuálně spadají akvizice nových rezidenčních souborů, a to primárně v Praze a Středočeském kraji. Aktivně se zabývá rozvojem a implementací alternativních produktů v rámci rezidenčního sektoru, zejména pak v oblasti dostupného a nájemního bydlení. V letech 2015-2016 působil ve finském Tampere, kde se podílel na realizaci nových obytných souborů i výškových budov a nastavoval nové procesy v oblasti akvizic a znalostí trhu.

Pavel Dobeš

Praha 3

Pavel Dobeš

Praha 3 Prezentace

Pavel Dobeš, politik a bývalý ministr dopravy v letech 2011-2012. V současnosti se věnuje komunální politice na městské části Praha 3. V roce 2018 se stal členem Rady městské části a od roku 2021 zde vykonává funkci místostarosty pro územní rozvoj. Jeho klíčovým tématem je rozvoj brownfieldu bývalého nákladového nádraží na Žižkově, kde se mu v říjnu letošního roku podařilo dosáhnout významného milníku - uzavřít historicky první trojstrannou dohodu o rozvoji daného území mezi Prahou, Prahou 3 a developerem Finep.

Jiří Hrnčíř

Dopravní podnik hl. m. Prahy

Jiří Hrnčíř

Dopravní podnik hl. m. Prahy

Simon Johnson

Crestyl

Simon Johnson

Crestyl

Generální ředitel Simon Johnson nastoupil do společnosti CRESTYL před dvanácti lety na pozici výkonného ředitele. Před svým nástupem do Crestylu se podílel například na developmentu bratislavského centra Eurovea nebo pražského Palladia. Angličan mluvící plynule česky i slovensky působí ve střední Evropě již téměř 25 let, kdy se sem přestěhoval kvůli manažerské roli v mezinárodní společnosti Bovis, poté působil i v řadě dalších developerských firem.

Václav Novotný

IPR

Václav Novotný

IPR

Absolvent Fakulty dopravní ČVUT v Praze. V letech 2011 až 2014 pracoval jako projektant dopravní infrastruktury v Atelieru T-plan. Od roku 2014 působil jako specialista pro udržitelnou mobilitu na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR), kde od roku 2020 vede Kancelář dopravní infrastruktury. Na IPR se specializuje na plánování udržitelné mobility včetně alternativních pohonů a dopravních strategií. Od roku 2011 také vyučuje na Fakultě dopravní předměty týkající se územního a dopravního plánování. Je autorizovaným inženýrem pro dopravní infrastrukturu ČKAIT.

Martin Potůček

Národní rozvojová banka

Martin Potůček

Národní rozvojová banka

Martin Potůček vystudoval Fakultu sociálních studií na Masarykově univerzitě v Brně. Po studiích nastoupil do agentury CzechInvest na pozici regionálního projektového manažera a poté vedoucího regionální kanceláře pro Jihomoravský kraj. Po dvou letech přešel do UniCredit Bank, kde působil přes devět let ve firemním kompetenčním centru, z toho dva a půl roku na manažerské pozici. Do Národní rozvojové banky nastoupil v roce 2019 na pozici manažera strukturovaného financování a zároveň se stal členem představenstva Národní rozvojové investiční. V prosinci 2020 byl zvolen předsedou představenstva.