Konference

Dostupné bydlení

 • 05. 05. 2022
 • Konferenční prostory České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1

Na co se můžete těšit

 • V první části konference Vás čeká diskuse s odborníky na development, bydlení a finance.
 • V druhé části řečníci představí své prezentace, které se budou zaměřovat na mapování klíčových lokalit, výstavbu metra a program Výstavba pro obce.

Partneři

9:30 - 10:00

Registrace

10:00 - 12:00

1. blok

Dostupné bydlení

 • V první části konference Vás čeká seznámení s projektem České spořitelny pro výstavbu nájemních bytů, inspirovaným Vídní.
 • Zástupce společnosti Deloitte následně vystoupí se statistikami nájemního bydlení, nejen od nás, ale i ze zahraničí.
 • Další část programu naváže diskusí, která se bude věnovat
 • výhodám, budoucnosti, podpoře nájemního a družstevního bydlení.

Moderátor

 • Tomáš Běhounek (bnt attorneys in CEE )

Aktivní účastníci

 • Pavel Kelner (Dostupné bydlení České spořitelny, a.s.)
 • Petr Hána (Deloitte)
 • Tomáš Kašpar (Asociace nájemního bydlení)
 • Zuzana Chudoba (BTR Consulting s.r.o.)
 • Anna Ježková (Coop development, družstvo)
 • Veronika Marková (Česká spořitelna a.s.)
 • Martin Skalický (PROGRESUS Invest Holding s.r.o.)
12:00 - 12:45

Oběd

12:45 - 14:00

2. blok

Potenciál developmentu mimo hlavní města

 • Mapování klíčových lokalit
 • Program Výstavba pro obce
 • Je metro řešením dostupného bydlení?
 • Skanska míří do Mladé Boleslavi

Moderátor

 • Aleš Langr (Crest Communications, a.s.)

Aktivní účastníci

 • Denisa Višňovská (LEXXUS a.s.)
 • Lukáš Žežulka (Státní fond podpory investic)
 • Ondřej Prokop (Magistrát hlavního města Prahy)
 • Ondřej Beneš (Skanska Reality a.s.)

Konferenční prostory České spořitelny, Rytířská 29, Praha 1

Moderátor

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

V pražské pobočce advokátní kanceláře bnt attorneys in CEE pracuje od roku 2003, od roku 2008 je pak jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem mezinárodní skupiny pro oblast Real Estate a agentura Chambers ho opakovaně vyhodnocuje jako jednoho z předních odborníků na tuto oblast v ČR.

Aleš Langr

Crest Communications, a.s.

Aleš Langr

Crest Communications, a.s.

Od roku 1992 působí v oblasti Public Relations se specializací na komunikaci a marketingovou podporu v oblasti stavebnictví a realit. Spoluzaložil a dlouhodobě řídil PR agentury AMI Communications (1995-2004) a Crest Communications (2005 – 2020). Pracoval pro celou řadu českých i mezinárodních developerských společností, realitních projektů či investičních fondů. V rámci konzultačních PR služeb se věnuje Media Relations, mediálním tréninkům i krizové komunikaci.

Aktivní účastníci

Pavel Kelner

Dostupné bydlení České spořitelny, a.s.

Pavel Kelner

Dostupné bydlení České spořitelny, a.s. Prezentace

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze. Disponuje téměř dvaceti lety zkušeností ze svého působení v bankovnictví a finančním sektoru v oblasti financování podniků, finančního řízení, due diligence a akvizic společností, restrukturalizací, konsolidací atp. Stál u zrodu a nyní je členem představenstva společnosti Dostupné bydlení České spořitelny, a.s.

Petr Hána

Deloitte

Petr Hána

Deloitte Prezentace

Petr Hána je senior manažerem v oddělení zaměřeném na stavebnictví a nemovitosti. Specializuje se především na projekty zaměřené na oblast stavebnictví a řízení a optimalizaci portfolia nemovitostí. Podílí se na vývoji Cenové mapy transakčních cen.
Dále se věnuje projektům týkajícím se projektového řízení a controllingu, optimalizace procesů a organizační restrukturalizace stavebních a developerských společností. Spolupracoval na projektech v rámci České a Slovenské republiky pro významné stavební a developerské společnosti. Podílí se na přípravě průzkumů, analýz a studií zaměřených na vývoj rezidenčního trhu.

Tomáš Kašpar

Asociace nájemního bydlení

Tomáš Kašpar

Asociace nájemního bydlení

Vystudoval Business School Nederland. V roce 1989 byl mluvčím stávkového výboru Stavební fakulty, členem Akademického senátu a Vědecké rady. Je spoluautorem prvních dvou produktů moderního nájemního bydlení: Albertov Rental Apartments a Luka Living. V roce 2011 založil Key Consulting Estate, projektové řízení nemovitostí. Od 2021 rovněž leader projektu Domu Radost. Viceprezident Asociace nájemního bydlení, finalista Manažer roku ČR 2019 a Manažer roku SR 2009. Je autorem několika knih a publikuje v odborném tisku. Táta pěti dětí: Davida, Kristýnky, Aničky, Honzíka a Toma.

Zuzana Chudoba

BTR Consulting s.r.o.

Zuzana Chudoba

BTR Consulting s.r.o.

Zuzana založila v roce 2021 konzultační společnost BTR Consulting, která poskytuje poradenství při přípravě rezidenčních nájemních projektů a pomáhá nastavit jejich optimální výnosnost. Zajišťuje pronájem svěřených bytových domů a jejich správu. V letech 2009–2021 pracovala pro mezinárodní skupinu YIT na vedoucích lokálních i regionálních pozicích. V letech 2016–2018 byla členkou představenstva Severské obchodní komory v České republice. V realitách a developmentu pracuje od roku 2003, kdy pracovala pro společnosti ORCO Praha, King Sturge nebo RAK CZ.

Anna Ježková

Coop development, družstvo

Anna Ježková

Coop development, družstvo

Od roku 2003 se zabývá nemovitostním developmentem a pracuje ve společnosti Atkins a Langford, zejména v oblasti rezidenčních projektů.
V roce 2011 působila ve skupině expertů připravující na půdě Ministerstva pro místní rozvoj Bytovou politiku pro roky 2012 až 2020, kde byl kladen důraz zejména na podporu nájemního bydlení. Byla jedním ze zakladatelů Asociace Developerů a od její založení působí jako předsedkyně kontrolní komise Asociace Developerů.
Dlouhodobě se angažuje také jako místopředsedkyně v občanském sdružení reSITE – platformy, která podporuje spolupráci a dialog odborníků a veřejnosti o efektivnějším městském plánování a zkvalitnění veřejného prostoru. Současně organizuje mezinárodní konference pro odbornou i další veřejnost.
V oblasti nemovitostního developmentu se zaměřuje zejména na družstevní výstavbu pod značkou Coop Development a výstavbu seniorského bydlení pod značkou RoSa.

Veronika Marková

Česká spořitelna a.s.

Veronika Marková

Česká spořitelna a.s.

Veronika Marková pracuje v České spořitelně v týmu Realitní obchody - Regiony.
Spolu se svým týmem rozvíjí nemovitostní financování developerských projektů v rámci korporátního a retailového segmentu v České spořitelně a zaměřuje se na spolupráci s lokálními developery a investory napříč Českou republikou.
Mezi financované projekty patří rezidenční výstavba na prodej i pronájem, komerční projekty, výstavba formou družstevního vlastnictví a další.

Martin Skalický

PROGRESUS Invest Holding s.r.o.

Martin Skalický

PROGRESUS Invest Holding s.r.o.

Martin Skalický se začal zabývat komerčními nemovitostmi na začátku 90 let. Postupně získával zkušenosti v oblasti poradenství, transakčních činností, ekonomických analýz, správy a řízení nemovitostí (Cushman & Wakefield, ING Real Estate Investment Management), zakládání a řízení nemovitostních fondů (Reico České spořitelny/CEO, EDULIOS), fundraisingu či business developmentu. Je členem RICS – Royal Institution of Chartered Surveyors. Více než deset let se také věnuje výuce na ČVUT a VŠE.

Denisa Višňovská

LEXXUS a.s.

Denisa Višňovská

LEXXUS a.s. Prezentace

Denisa Višňovská získala magisterský titul z pedagogiky na Univerzitě Karlově. Hned po studiích nastoupila do společnosti LEXXUS, a.s. jako realitní makléř a po dvou letech zaujala post project managera. Po dobu více než deseti let spolupracuje s developery jako Star Group Ltd., Daramis Management, s.r.o., B.C.D. Development s.r.o. nebo White Hill, s.r.o. Od roku 2015 působí jako Partner společnosti LEXXUS, a.s. Zajišťuje business development společnosti a public relations.

Lukáš Žežulka

Státní fond podpory investic

Lukáš Žežulka

Státní fond podpory investic Prezentace

Ve své profesní kariéře na straně poskytovatele administroval projekty transformace pobytových zařízení sociálních služeb v rámci Integrovaného operačního programu, který byl z 85 % financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Poté pracoval na projektech zaměřené na další profesní vzdělávání zaměstnanců v rámci Operačního programu Zaměstnanost. Nyní je vedoucím oddělení na Státním fondu podpory investice, které má na starost tři investiční programy, které jsou plně financovány z národních zdrojů. Jsou to programy Výstavba pro obce, Nájemní domy a Brownfieldy.

Ondřej Prokop

Magistrát hlavního města Prahy

Ondřej Prokop

Magistrát hlavního města Prahy Prezentace

Předseda hnutí ANO v Praze. Zastupitel hlavního města Prahy a Městské části Praha 11. Zajímá se o bytovou politiku (nejen) v Praze a dostupnost vlastního bydlení pro mladé rodiny a nízkopříjmové skupiny obyvatel. Aktivně se zapojuje i do podpory klíčových dopravních staveb jako je dostavba Metra D nebo Pražského okruhu. Podporuje sportovní aktivity dětí a mládeže s akcentem na návrat ke sportu po pandemii covidu. Prahu miluje, obzvlášť Jižní Město, kde vyrostl.

Ondřej Beneš

Skanska Reality a.s.

Ondřej Beneš

Skanska Reality a.s. Prezentace

V nadnárodní skupině Skanska a na poli rezidenčního developmentu působí od roku 2010. Má bohaté zkušenosti s vývojem developerských projektů, do jeho kompetencí aktuálně spadají akvizice nových rezidenčních souborů, a to primárně v Praze a Středočeském kraji. Aktivně se zabývá rozvojem a implementací alternativních produktů v rámci rezidenčního sektoru, zejména pak v oblasti dostupného a nájemního bydlení. V letech 2015-2016 působil ve finském Tampere, kde se podílel na realizaci nových obytných souborů i výškových budov a nastavoval nové procesy v oblasti akvizic a znalostí trhu.