V Invest začíná stavět v pražských Jinonicích

2. 1. 2019

Začátkem roku by měla začít výstavba prvních 20 bytů v projektu přestavby historického jinonického zámečku, který pod názvem Jinonický dvůr připravuje společnost V Invest. V areálu kulturní památky ze 17. století v následujících letech vznikne dalších několik desítek bytů, luxusní vily či restaurace s pivovarem.

Prvních 20 bytů vznikne ve třípatrové budově na místě bývalého horního dvora, kde se původně nacházelo historické hospodářské stavení. Stavbu dalších 56 bytů doplněných o komerční prostory plánuje firma zahájit na jaře. Vzniknou v budově zámečku, která bude renovována. Se začátkem stavby pěti vil se počítá na podzim. Celý projekt, který je dílem ateliéru MS architekti, by měl být dokončen do konce roku 2021.

Archeologové při průzkumu areálu zámečku v létě objevili zachovalou středověkou tvrz ze 14. století. Firma se rozhodla fragmenty tvrze zachovat a upravila proto řešení garáží, které se v místě měly nacházet. Archeologové odkryli pouze část tvrze, zbytek se pravděpodobně nachází pod novověkými hospodářskými budovami. Odkrytá část byla po prozkoumání zakryta geotextilií, pískem a nakonec hlínou, aby byla zachována pro další generace.

ČTK

Hlavní partneři

Partneři