Trikaya začne stavět v centru Brna administrativní budovu se zelenou střechou

12. 1. 2023

V proluce, která vznikla stržením vybydleného činžovního domu na rohu rušné křižovatky ulic Milady Horákové a Koliště v centru Brna, bude za dva roky stát administrativní budova se střešní zahradou. Projekt developerské společnosti Trikaya „Landmark“ už má vydané stavební povolení, výstavba by měla začít v první polovině letošního roku, dokončení se plánuje v roce 2025. Společnost Trikaya chce získat zelenou certifikaci LEED.

Na parcele má vyrůst osmipatrová administrativní budova se střešní zahradou a dvěma patry podzemních garáží pro 70 aut. Na návrhu budovy developer spolupracoval se studiem a53 architekti. „Dlouhodobě nezastavěná proluka je svázána mnoha regulativy a omezeními. Bylo též nutné reagovat na blízkost historického centra města, sousedství architektonicky výrazných budov a v neposlední řadě složitou dopravní situaci. Předurčená tak byla oblouková uliční čára a z předchozích projektů také objem budovy,“ uvedl architekt Petr Bořecký z a53 architekti.

V přízemí budovy je počítáno s kavárnou, recepcí a soukromou poštovní službou, sedm nadzemních podlaží bude patřit kancelářím typu open space, kanceláře v pátém a šestém patře budou mít vlastní terasy. Budova nabídne celkem 7 500 čtverečních metrů pronajímatelné plochy.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři