RK Svoboda & Williams: firmy preferují flexibilní kanceláře

16. 3. 2022

V uplynulých měsících zprostředkoval tým pronájmu komerčních prostor realitní kancelář Svoboda & Williams dvě významné nájemní transakce pro společnosti Champion Bet a AMI Praha. V obou případech společnosti nakonec upustily od původního požadavku najít prostory pro dlouhodobý pronájem a přestěhovaly se do již vybavených kanceláří s flexibilní dobou nájmu.

Společnost Champion Bet se na RK Svoboda & Williams obrátila s požadavkem najít kancelářské prostory ke dlouhodobému pronájmu pro přibližně 30 osob o výměře 400 m2. „Vzhledem k časovým úsporám se zájemce rozhodl i pro zvážení kancelářských prostor s hotovým ‚fit outem‘. Navrhli jsme tedy řešení, kterým byly dokončené atraktivní prostory v budově Visionary na Praze 7, v níž jsou téměř tři patra vyhrazena pro flexibilní kanceláře, nyní provozované společností Scott & Weber,“ vysvětluje Petra Schinkmannová z týmu pronájmu komerčních prostor RK Svoboda & Williams. Společnost Champion Bet si v budově Visionary pronajala celkem 12 vybavených kanceláří.

Podobná situace nastala i v případě softwarové společnosti AMI Praha, která se nebránila hledat vhodné prostory jak mezi nabídkou dlouhodobých pronájmů, tak mezi flexibilními kancelářemi. Po porovnání obou variant a s ohledem na své konkrétní potřeby se rozhodla pro atraktivní kanceláře pro 35 lidí v karlínské budově Praga Studios, rovněž provozované ve flexibilním režimu společností Scott & Weber. „Vedení společnosti AMI Praha usoudilo, že je praktičtější pronajmout si již zcela vybavené kanceláře, ve kterých navíc mohou využívat komplexní nabídku služeb,“ říká Sylva Turinská z RK Svoboda & Williams, která měla zastupování nájemce AMI Praha na starosti.

SF/pb

Hlavní partneři

Partneři