PSN chystá rekonstrukci paláce Grand v Pardubicích za 300 milionů

6. 12. 2023

Před čtyřmi lety koupila pardubický palác Grand developerská společnost PSN. Nyní projde čtyřpatrový funkcionalistický dům rekonstrukcí, dostane i novou celoprosklennou konstrukci, která bude tvořit stěnu a střechu. Architektonický návrh vytvořil ateliér Opočenský Valouch (OVA). Architektonické studio OVA se snažilo najít novou podobu obchodního centra tak, aby bylo méně komerční a více umělecké. Skleněná hala by zároveň měla sloužit jako obchodní pasáž, do které bude vstup ze třídy Míru. Nové obchodní pasáži by měla dominovat skleněná instalace, kterou vyrobí společnost Lasvit.

PSN už jednou palác Grand vlastnila, a to v 90. letech, kdy se budova změnila na obchodně-administrativní centrum. Když se ho ještě pod názvem Pražská správa nemovitostí vzdala, začal postupně chátrat. Památkově chráněná budova se uzavře už na konci letošního roku. Rekonstrukce by měla trvat dva roky. Až se funkcionalistická budova opět otevře, návštěvníci najdou uvnitř přes čtyři tisíce metrů čtverečních prodejních ploch. V prvním patře by se měly nacházet obchody a nájemní jednotky. Ve druhém kromě obchodů také gastro hala a dvě terasy. Ve třetím patře má být coworkingový hub a letní terasa. A v prvním podzemním patře bude supermarket. V Grandu by mělo být také multikino se šesti sály. Cena rekonstrukce je stanovena na 300 milionů korun.

Součástí rekonstrukce je také výstavba nového parkovacího domu vedle Grandu s 269 místy, se kterou už PSN začala. Architektonický návrh parkovacího domu vytvořilo studio PPP, které je zároveň autorem první rekonstrukce Grandu v 90. letech.

ich/rs/CzechCrunch

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři