Benešov připravuje výstavbu v bývalých kasárnách

6. 1. 2023

Město Benešov připravuje změnu územního plánu, která umožní další rozvoj areálu bývalých Táborských kasáren. Jedná se o chátrající brownfield, který kdysi město převzalo od armády. Původní vedení Benešova chtělo za účelem posílení cestovního ruchu postavit v tomto areálu zábavní centrum typu Legolandu, Mirákula nebo Techmanie, ale současné vedení radnice to odmítá.

„V areálu někdejších kasáren je třeba ještě zbourat některé objekty, developeři by pak na tomto území mohli vybudovat byty,“ řekl místostarosta Roman Tichovský. Město již v minulosti nechalo část budov odstranit, ale musí v tom ještě dál pokračovat. „Máme tam ještě na zbourání tři objekty. Měli bychom je zbourat a materiál recyklovat, abychom to území měli připravené pro další zástavbu,“ uvedl Roman Tichovský. V areálu se podle něj počítá s bytovými domy i individuální výstavbou a také občanskou vybaveností. Vzniknout by tam měla škola i školka anebo sportoviště. „Předpokládáme, že na výstavbě se budou developeři finančně podílet,“ dodal místostarosta. Stavět by se mělo na etapy, jeden z objektů by měl nabídnout i městské bydlení.

V části areálu, který čítá 25 000 hektarů, začala již dříve bytová výstavba, která se řídí regulačním plánem. Tento dokument umožňuje vznik rodinných a bytových domů, školy, smíšené výstavby, sportovišť nebo parku. Zároveň se vytváří územní studie, kterou chce Benešov využít pro změnu územního plánu. Tato územní studie má nahradit regulační plán v části areálu, kde výstavba ještě nezačala, jejím cílem je dle radnice lepší využití celého území bývalých kasáren.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři