Investice do realit byly v červenci méně nevýhodné než v červnu

4. 8. 2023

Z dat UniCredit Bank byly investice do rezidenčních nemovitostí v červenci méně nevýhodné než v červnu. Ukazatel, jenž představuje čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměru úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, stoupl na minus 3,08 %. Investování do rezidenčních nemovitostí se podle ukazatele nadále nevyplácí.

V červenci indikátor napětí na trhu nemovitostí meziměsíčně vzrostl o 19 bodů na minus 3,08, investice do residenčních nemovitostí se tak staly o trochu méně nevýhodné. Důvodem byly meziměsíční pokles průměrného výnosu desetiletého vládního dluhopisu o 18 bodů na 4,19 %, zlevnění hypoték o šest bodů na 6,24 %, meziměsíční pokles cen průměrného bytu o 0,5 % a zdražení nájmů o 0,8 %.

Z krajských měst byly nejméně nevýhodné nemovitosti v Ústí nad Labem a Ostravě a na opačném konci žebříčku se do vedení dostal Zlín, následovaný v těsném závěsu Brnem a Olomoucí. Meziměsíčně indikátor vzrostl v deseti krajských městech, nejvíce v Ostravě o 49 bodů, Liberci o 44 bodů a v Hradci Králové o 43 bodů, a to kvůli silnému růstu nájmů i poklesu cen bytů.

ČTK

Hlavní partneři

Partneři