Digitalizace stavebního řízení se asi zpozdí

13. 4. 2022

Jak rozhovoru pro server HN.cz řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), digitalizace stavebního řízení se možná zpozdí až o půl roku. Důvodem je podle něj špatná příprava projektu za předchozí vlády. Bývalá ministryně MMR Klára Dostálová hodlala zprovoznit systémy pro digitalizaci stavebního řízení do poloviny roku 2023.

Podobu oddělení MMR, které má na starosti digitalizaci stavebního řízení, ministr Bartoš v současnosti mění. „Když jsem na úřad přišel, řízení zakázek bylo vedené externě a na starost to měla jedna jediná paní, která končila,“ řekl ministr. „V tuto chvíli máme v týmu asi šest lidí, ale díky reorganizaci jsme vytvořili další pracovní místa,“ uvedl.

Dostálová minulý týden všechny úpravy nového stavebního zákona kritizovala a dotkla se přitom i digitalizace: „Když se řekne, že to celé bude digitálně, ale dotčené orgány nebudou integrovány pod stavební úřad, tak si to představte v reálu. Každý má jiného šéfa, každý má jiné zadání práce. Když se se nedodrží 30-denní nebo 60-denní lhůty, co se stane? Nestane se nic, nebo to bude fikcí souhlasu. Čím více stanovisek bude vydáno fikcí souhlasu, tím více se zahltí soudy, protože se lidé budou odvolávat.“

ČTK

Hlavní partneři

Partneři