CTP staví u sjezdu z dálnice D2 další skladové prostory

5. 1. 2023

Developerská skupina CTP Invest by měla u sjezdu z dálnice D2 u Blučiny na Brněnsku začít letos stavět další dvě skladovací haly, jednu s plochou více než 14 000 metrů čtverečních, druhou s plochou přes 12 000 metrů čtverečních. Rozšíří tak průmyslovou zónu na severovýchodě obce, která začala vznikat u Blučiny před několika lety. Jako základ pro budoucí obchvat obce tady vznikl vedle dálnice kruhový objezd. Aktuálně zde stojí dva sklady logistických společností Emons a Schenker. Třetí budova, která je ve výstavbě, by měla sloužit buď jako prostor pro strojírenskou výrobu, nebo také logistice.

Ve druhém čtvrtletí tohoto roku by se měla začít stavět v nejsevernější části areálu čtvrtá a pátá hala. Dokončené budou zhruba o rok později. Práci by zde mělo najít 220 lidí. Obě nové plánované haly mají sloužit jako skladové prostory pro zásilky s různým zbožím.

Umístění hal bezprostředně u dálničního sjezdu by nemělo zatěžovat provozem nedalekou obci. Předpokládá se, že 95 % vozidel bude směřovat z areálu přímo na dálnici a jen zbylých 5 % bude využívat komunikace přes Blučinu a na Měnín. Na obchvat Blučiny čekají obyvatelé už více než 20 let. Zatím není jisté, kdy se začne stavět, protože kraj řeší financování stavby. Obcí v současné době projede v průměru 5000 aut denně, z velké části se jedná o kamiony. Silnice je totiž využívána jako alternativní spojnice dálnic D2 a D52.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři