Central Group omezuje prodej bytů Rusům a Bělorusům

3. 3. 2022

Developerská společnost Central Group se rozhodla až do odvolání zastavit nabídku a prodej bytů ve všech svých projektech občanům Ruska a Běloruska. Výjimku mohou mít pouze ti, kteří se písemně distancují od politiky svých vlád vůči Ukrajině, uvedla firma v tiskové zprávě. Dodala, že skupina také nabízí administrativní komplex v Praze, které by mohou sloužit jako asistenční středisko pro uprchlíky.

Podle zakladatele a šéfa Central Group Dušana Kunovského je odmítnutí agrese důležitější než zisk. „Toto rozhodnutí bude mít pro nás samozřejmě výrazné finanční dopady, protože v projektech nás i všech ostatních developerů v Praze tvoří Rusové nezanedbatelné procento kupujících. Ale důležitější než zisk, je v této krizové době vyjádřit jasné odmítnutí agresívní válečné politiky, která ohrožuje samotnou podstatu naší západní civilizace,“ řekl D. Kunovský.

Central Group uvedl, že v současné době nemá k dispozici dokončené volné byty, které by firma pro dočasné ubytování uprchlíků mohla nabídnout. Všech zhruba 600 nabídkových bytů v sedmi lokalitách po Praze je teprve ve stadiu výstavby. Dokončené byty jsou vyprodány a nové se kvůli složitému povolování do nabídky dostávají velmi pomalu.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři