Diskusní brunch u kulatého stolu

STRATEGIE PROSPERITY PRO STAGNUJÍCÍ TRH

 • 30. 01. 2024
 • Rytířská 29, 110 00 Staré Město, Česko

 • Česká ekonomika je v recesi – propadá se víc, než se očekávalo. Existují strategie minimalizace ztrát nebo dokonce prosperity nejen pro realitní trh a kdy se dá očekávat oživení ekonomiky? Pražský trh s nájemním bydlením rychle mění podobu. Přibývají velcí investoři do nájemního bydlení, ať už z ciziny nebo z Česka. Jsou investice do dostupného bydlení tím správným směrem? Můžeme se inspirovat v zahraničí?
 • Celá akce bude v reálném čase překládána do angličtiny!
 • Máte zájem o prezentaci vašeho brandu, posílení Vašeho marketingového sdělení a získání nových kontaktů nebo klientů? Staňte se partnery konference a využijte širokou škálu možností Vaší firemní prezentace. Pro více informací nám napište na produkce@msgroup.cz

Článek o diskusní snídani

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

9:30 - 10:00

Registrace

10:00 - 12:30

Diskusní brunch u kulatého stolu

 • Jak je nemovitostní trh ovlivněn aktuální situací české ekonomiky?
 • Co můžeme čekat od realitního trhu? Růst, stagnaci nebo pokles?
 • Jakým způsobem se bude vyvíjet česká ekonomika v příštích desetiletích?
 • Jak klesající úroky hypoték ovlivní realitní trh?
 • Jak aktuální situaci řeší čeští developeři a byznysmeni?
 • Co můžeme očekávat v roce 2024?
 • Jaké řešení a proticyklické intervence navrhuje stát?
 • Do čeho se vyplatí investovat?
 • Je Česko oproti ostatním evropským státům investiční skanzen?
 • Zredukují zahraniční investoři už tak nízké aktivity na tuzemském trhu?
 • Jak rychlý bude růst evropských ekonomik?

Aktivní účastníci

 • Matěj Hrubý (Penta Real Estate)
 • Jakub Kodr (CTP)
 • Lukáš Kovanda (Trinity Bank)
 • Milan Roček (Dataligence)
 • Michal Skořepa (Česká spořitelna)
 • Josef Stanko (Colliers)
12:30

Závěr diskuse

Rytířská 29, 110 00 Staré Město, Česko

Moderátorka

Kateřina Rohlíčková

Kateřina Rohlíčková

Moderátorka, básnířka a amatérská fotografka neobyčejných momentů. Pracuje jako tisková mluvčí města Hradec Králové a ráda tráví čas s inspirativními lidmi. Dříve pracovala jako moderátorka v Hitrádiu Černá Hora. Živému moderování se věnuje více než třináct let, stejně jako psaní, ať už se jedná o poezii nebo povídky. Vždy se těší na setkání s novými lidmi, kteří ji dokáží leccos naučit, obohatit a třeba i pobavit.

Aktivní účastníci

Matěj Hrubý

Penta Real Estate

Matěj Hrubý

Penta Real Estate

Jakub Kodr

CTP

Jakub Kodr

CTP

Jakub Kodr je jednatelem a obchodním ředitelem pro Českou republiku ve společnosti CTP, která je developerskou jedničkou na evropském trhu s průmyslově-logistickými parky. Na jednu z klíčových pozic developera se díky svým schopnostem a širokým znalostem realitního oboru posunul krátce po svém nástupu do společnosti v roce 2017, vedoucí pozici nyní zastává již 3 roky. Jeho almou mater je Vysoká škola ekonomická (VŠE) v Praze. Je také držitelem prestižního titulu MBA v oboru nemovitostí a kvalifikovaným členem MRICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors).

Lukáš Kovanda

Trinity Bank

Lukáš Kovanda

Trinity Bank

Lukáš Kovanda, je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. V letech 2020-2022 byl členem Národní ekonomické rady vlády, která se zaměřovala zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Milan Roček

Dataligence

Milan Roček

Dataligence

Milan Roček je spoluautorem a provozovatelem portálu Dataligence.cz (dříve CenovaMapa.org), který dlouhodobě sleduje a analyzuje trh rezidenčních nemovitostí v České republice a poskytuje valuační řešení a data pro online oceňování nemovitostí. Současně je zakladatelem a majitelem společnosti Hyposervis. Od roku 1999, kdy založil Hyposervis, se věnuje financování nemovitostí, zejména oblasti řízení financování developerských bytových projektů. Spolu s kolegy z Hyposervisu a poradenské firmy Deloitte se v letech 2009 až 2012 podílel na vydání řady studií o rezidenčním trhu v České republice, zejména o vlivu finanční krize na rezidenční development. Od roku 2014 se v rámci portálu Dataligence.cz (CenovaMapa.org) věnuje systematickému vytváření „data market standardu“ realitního trhu v České republice a téma vývoje cen nemovitostí pravidelně analyzuje a komentuje. V posledních pěti letech se aktivně podílí na rozvoji oblasti digitalizace bankovních a realitních produktů.

Michal Skořepa

Česká spořitelna

Michal Skořepa

Česká spořitelna

Ekonom se zaměřením na českou ekonomiku a měnovou a fiskální politiku. V současnosti je členem analytického týmu České spořitelny. Oblibu si rychle získává jeho čerstvě vydaná popularizační knížka "Ekonomické jednohubky: Odpovědi na 50 důležitých otázek ekonomie a financí". Působí ve Výboru pro rozpočtové prognózy. Dříve pracoval v České národní bance, převážně jako poradce bankovní rady. Přednášel na půdě IMF, OECD a dalších institucí. Doktorát z ekonomické teorie získal na Univerzitě Karlově.

Josef Stanko

Colliers

Josef Stanko

Colliers

Josef Stanko se v Colliers věnuje průzkumu realitního trhu, datové analytice a poradenské činnosti. V oddělení Research se zaměřuje nejvíce na pražský kancelářský trh a jeho budoucí vývoj. Je zodpovědný za pravidelný sběr dat, komunikaci s developery a majiteli, přípravu pravidelných čtvrtletních investičních a kancelářských reportů, regionálních reportů a také specifických materiálů dle požadavků klienta. Prezentuje a komentuje nejnovější události a data na realitním trhu a připravuje podklady pro obchodní týmy. Cílem je vždy co největší transparentnost a objektivita.
Josef nastoupil do Colliers v roce 2019 a na pražském trhu s komerčními nemovitostmi se pohybuje více než 10 let.