UDI Group staví byty v Bělehradě

15. 2. 2022

Český developer UDI Group získal stavební povolení k výstavbě projektu Lastavice (Vlaštovky) v srbském hlavním městě Bělehradu. Vznikne zde téměř 500 bytů za dvě miliardy korun. Na pozemku jen asi čtyři kilometry od centra města UDI Group vybuduje dva 11-podlažní bytové domy se 492 byty. Stavět se začne v březnu, kdy také společnost zahájí prodej bytů. „V Srbsku jsme stavební povolení získali v podstatě rok a půl od koupě pozemku. Proti původnímu harmonogramu je to o něco později. Důsledky covidu se projevily také na tamních úřadech. Přesto jde ve srovnání s běžnými poměry v hlavním městě České republiky o mnohonásobně rychlejší proces,“ zdůraznila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

Na srbském trhu, kde developeři podnikají s běžnou marží na úrovni 25 procent, se růst stavebních prací a materiálu obratem propsal do cen prodávaných bytů. „To se ale netýká jen nás, zasáhlo to celý trh. Pandemie je zkrátka dalším důvodem, proč ceny bydlení v Srbsku rostou Přesto jsou ale investičně mnohem zajímavější než byty v Česku. Je zde totiž daleko větší prostor pro další růst cen. Vyšší je také výnos z pronájmu,“ poznamenala Fialková.

UDI Group působí kromě Srbska a České republiky také v Maďarsku a Polsku. V letošním roce připravuje vstup na několik dalších trhů například v západní Evropě. Nezaměřuje se jen na bytové projekty, je komplexním investorem, který staví bydlení, kanceláře, obchodní centra i průmyslový development. Aktuálně realizuje nebo připravuje 16 projektů, podle slov managementu firmy dnes 80 % svých aktivit směřuje mimo ČR.

SF/pb

Hlavní partneři

Partneři