Praha: změna ÚP pro Bubny

1. 3. 2022

Nová městská čtvrť v Holešovicích pro 25 tisíc obyvatel je o krok blíže k výstavbě. Změna územního plánu pro největší pražský brownfield se už dostala až do finální fáze a nyní jde do tzv. veřejného projednání. Veřejnost má nyní možnost se k budoucí podobě území vyjádřit a po vypořádání všech připomínek může být do roka schválená, čímž bude jeden z největších pražských brownfieldů „odemknutý“. Do tří let by se mohlo začít v lokalitě stavět.

Lokalita Bubny-Zátory v pražských Holešovicích o rozloze 110 hektarů jsou jedním z největších transformačních území v Praze, které je jen o něco menší než rozloha pražského Starého Města. Hlavní město představilo v prosinci 2020 územní studii, která navrhuje bydlení až pro 25 000 obyvatel, kompletní veřejnou vybavenost či velký centrální park. Součástí lokality bude i nová budova Vltavské filharmonie.

Na podzim Centrum architektury a městského plánování (CAMP) chystá výstavu o budoucnosti lokality Bubny-Zátory v rámci pravidelného cyklu o pražských brownfieldech.

SF/pb

Hlavní partneři

Partneři