Praha 3: žaloba proti výškové budově na Vackově

17. 3. 2021

Městská část Praha 3 podala správní žalobu proti vydání územního rozhodnutí ke stavbě patnáctipatrového domu na Vackově u parku Židovské pece – jde o reakci na zamítnutí odvolání městské části magistrátem. Rovněž už dříve Ministerstvo pro místní rozvoj potvrdilo původní schválení projektu s tím, že je v souladu s územně-plánovací dokumentací města. Podle vedení Prahy 3 ale bude budova příliš vysoká, do oblasti se nehodí a územní řízení mělo závažné nedostatky. Radnice nesouhlasila také s využitím nejvyššího možného koeficientu pro výpočet podlažních ploch. Památkový odbor pak podle Prahy 3 neodůvodnil svůj souhlas se stavbou, i když ministerstvo kultury se k výšce vyjádřilo nesouhlasně v souvislosti se zachováním pražského panoramatu.

Objekt chce postavit společnost Metrostav Development jako další část rozsáhlé výstavby na Vackově. Plánovaná stavba má navazovat na několik hotových bytových domů na území ohraničeném ulicemi Olgy Havlové, Rixdorfská a Na Vackově.

Mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha už dříve uvedl, že studie budovy byla prezentována v září 2018 na výboru územního rozvoje městské části, projekt získal kladná stanoviska všech dotčených orgánů a vedení Prahy 3 s ním původně souhlasilo. Změna nastala po volbách v říjnu 2018, kdy nastoupila současná politická reprezentace městské části.

ČTK/pb                                      

Hlavní partneři

Partneři