LIF postaví v Liberci 500 bytů

29. 3. 2022

Na místě zkrachovalého projektu firmy ECE, která chtěla v centru Liberce postavit další obchodní centrum, postaví společnost LIF čtvrť Nový Perštýn s až 500 byty. První stovku bytů Rezidence Kaskády už developer nabídl, během tří dnů byly všechny s výjimkou tří rezervované nebo prodané. K nastěhování přitom budou až v příštím roce.

Stavbu od začátku provázejí komplikace, problémem jsou také strmě rostoucí ceny stavebních materiálů, řekl ČTK Tomáš Kučera, místopředseda představenstva společnosti LIF. „Máme tam skluz daný složitostí zakládání, bylo potřeba odstřelovat podloží. Stavba tak nabrala dvouměsíční skluz, který se snažíme dohonit,“ uvedl Kučera. Ještě větším problémem je ale podle něj zdražování stavebních materiálů. „Potýkáme se s velkou eskalací stavebních nákladů o zhruba 20 % takřka na všech položkách, na některých je to i 100 %, třeba na železe. Samozřejmě to ovlivňuje plánování dalších etap, protože z hlediska developera je velice těžké mít pod kontrolou stavební náklady,“ dodal.

Investor počítá s výstavbou 440 bytů ve čtyřech etapách a dalších zhruba 55 bytů by mělo vzniknout v samostatné etapě pro seniory. „Mělo by jít buď o malometrážní byty nebo seniorhaus s nějakými službami. Uvažujeme, že by to bylo formou družstva a pro členy by byly vyhrazené prostory se všemi službami, které senioři potřebují,“ uvedl T. Kučera. Podobný projekt vzniká v centru Liberce – Rezidence RoSa by měla nabídnout pro seniory 98 bytů a další služby, a to formou nájemní bydlení.

ČTK

Hlavní partneři

Partneři