Globalworth odmítá nabídku CPI na převzetí

27. 4. 2021

Společnost Globalworth Real Estate odmítla nabídku na převzetí, kterou jí předložila skupina investorů včetně CPI Property Group českého podnikatele Radovana Vítka. Nabízená cena ohodnocuje celý podnik zhruba na 1,9 mld. dolarů (40,6 mld. Kč), což je podle Globalworth velmi málo.

CPI Property spolu se společností Aroundtown dohromady vlastní 51,5 % akcií Globalworth a firmě nabídly, že odkoupí i zbytek. Druhým největším akcionářem Globalworth je společnost Growthpoint s 29,5 % akcií. Ta už dala na vědomí, že nabídku od rovněž považuje za podhodnocenou.

Globalworth se zaměřuje hlavně na kancelářské budovy v Polsku a Rumunsku. Přitom právě sektor kancelářských budov silně pociťuje dopady pandemie, protože mnoho lidí začalo pracovat z domova a panuje nejistota, zda část zaměstnavatelů nedovolí alespoň některým svým lidem pracovat z domova i po pandemii. To by znamenalo, že by se poptávka po kancelářských prostorech mohla přechodně snížit. Tyto a další faktory přispěly k tomu, že akcie firem z této části realitního sektoru za poslední rok citelně oslabily, i když některé už se vrátily téměř na hodnoty z doby před pandemií.

ČTK

Počet shlédnutí: 1

Hlavní partneři

Partneři