Další kritika společného podniku k Nádraží Holešovice

22. 10. 2019

Klub Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) požaduje odklad podpisu smlouvy o společném podniku mezi developerskými firmami a pražským dopravním podnikem (DPP) ohledně rozvoje stanice metra Nádraží Holešovice a jejího okolí. Podle klubu by se mělo na soukromého partnera vypsat výběrové řízení. Primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) naproti tomu sdělil, že zatím všechny právní analýzy potvrdily, že tendr není nutný. Dohodu už dříve napadla firma CPI Property Group, která má o pozemky u stanice zájem.

DPP chce dohodu uzavřít s firmou Nové Holešovice Development, kterou vlastní Karlín Group a Ungelt Group spolu s dalšími investory. Výhodou spolupráce se soukromníkem má být úspora při opravě stanice či zhodnocení pozemku, který DPP do podniku vloží.

Podle radní Hany Marvanové (za STAN) je ale jedním ze spoluvlastníků společnosti Nové Holešovice Development i kyperská firma s neznámými majiteli. Netransparentní je podle ní i nastavení poskytování informací a smlouva údajně dostatečně nezaručuje, že se včas zrekonstruuje vestibul stanice metra. Ředitel DPP Petr Witowski minulý týden uvedl, že podniku je vlastnická struktura společnosti Nové Holešovice Development známá, partneři k jednání přistupovali transparentně a že by nedávalo smysl spolupracovat s jinými firmami s ohledem na to, že jediná Karlín Group v oblasti vlastní pozemky a plánuje tam stavět.

ČTK

Hlavní partneři

Partneři