Contera staví logistický park v Ostravě  

5. 3. 2021

Společnost Contera začala v Ostravě-Hrušově stavět logistický areál Contera Park Ostrava D1. První hala bude dokončena v červenci 2022 a se zastavěnou plochou zhruba 90 000 metrů čtverečních bude patřit k největším v republice. Náklady na vybudování areálu mají být okolo dvou miliard korun.

Do haly přesune svou logistickou základnu z Rudné u Prahy největší tuzemský prodejce sportovního zboží Sportisimo, stěhování zahájí už letos.

Partner a výkonný ředitel Contery Dušan Kastl uvedl, že stavba je naprojektovaná na míru a zároveň největší, na které firma dosud pracovala. Specialitou je zejména nadstandardní světlá výška části haly, která bude dosahovat až 23 metrů. V hale také budou využity technologie, které se zatím v Česku příliš nevyskytují, například automatizované zakladače.

Další stavbou v areálu bude hala na ploše 40 000 metrů čtverečních. Část obsadí Plzeňský Prazdroj. Logistický park vznikne na místě bývalé výstavní čtvrti města, která utrpěla poddolováním a byla zničena záplavami v roce 1997. Město oblast po letech upravilo a připravilo pro průmyslovou zónu.

Contera je česká společnost, která se zabývá výstavbou a pronájmem průmyslových a skladových areálů pro české i zahraniční firmy. Vlastní a provozuje průmyslové parky v Ostravě-Kunčičkách, Mošnově na Novojičínsku, Brně, Praze či Teplicích a na Slovensku. Specializuje se na přestavbu a revitalizaci brownfieldů.

SF/pb

Hlavní partneři

Partneři