Český Brod by mohl příští rok začít stavět s pomocí dotace novou mateřskou školu

17. 5. 2024

Český Brod by mohl příští rok začít se stavbou nové mateřské školy s pěti třídami pro 132 dětí v Kollárově ulici. Novostavba, která nahradí nevyhovující montovanou budovu současné školky z roku 1976, vyjde předběžně téměř na 157 milionů korun. Polovinu nákladů (78 milionů) uhradí město z dotace ministerstva životního prostředí.

Město dlouho hledalo vhodný dotační titul, dotaci získalo na třetí pokus. Konečné náklady vzejdou z výběrového řízení. V létě by měla být hotová prováděcí dokumentace, začít stavět by se mohlo příští rok na jaře s dokončením ve školním roce 2026 až 2027. Ve městě se chystá rovněž zahájení další velké školské investice, a to stavby první části svazkové školy. Vznikne dostavbou pavilonu se 13 třídami u školy v Žitomířské ulici.

Moderní školka vznikne podle návrhu společnosti MS architekti. Počet dětí ve školce se zvýší o 36. V areálu budou tři dvoupodlažní budovy propojené společným proskleným atriem se zelenou střechou. Počítá se s velkou zahradou s dětskými hřišti rozdělenou do několika částí.

 www.msarchitekti.cz

remspace/ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři