Central Group připravuje v pražských Vysočanech 900 bytů

21. 6. 2023

Central Group připravuje v pražských Vysočanech dohromady 900 bytů. Na náměstí OSN by v projektu Rezidence Vysočanská Galerie mělo vzniknout 290 bytů, investiční náklady jsou přibližně 1,9 miliardy korun. Projekt je momentálně ve fázi schvalování, stavba by měla být hotová v roce 2028. Developer zároveň v Praze 9 plánuje druhou etapu projektu Harfa Living s 610 byty, na kterou v současné době shání developer stavební firmu.

Poptávka po nových bytech se letos výrazně oživila, řekl předseda představenstva a zakladatel Central Groupu Dušan Kunovský. „Během příštích dvou let se dá očekávat postupné snižování úroku hypoték až k psychologické hranici 3 %. To už se měsíčně splátka hypotéky zhruba vyrovná měsíčnímu nájemnému. V té době předpokládáme nový výrazný prodejní boom, na který chceme být připraveni. Proto už nyní chystáme masivní novou výstavbu 1 600 nových bytů,“ dodal. Pokles úroků u hypoték na 3% úroveň Kunovský očekává v roce 2025.

V Praze 9 se podle Kunovského momentálně plánuje jedna čtvrtina ze všech připravovaných bytů v hlavním městě. Central Group v deváté městské části nyní prodává byty z projektů Harfa Living a Tesla Hloubětín, ve kterém je 360 jednotek. Další projekty dohromady s 270 byty má skupina na Chodovci, Hájích a v Dolních Počernicích.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři