23. ročník konference

REAL ESTATE MARKET SPRING

 • 19. 06. 2024
 • Spojka Karlín, Pernerova 697/35, 186 00 Karlín, Česko

 • Česká ekonomika a development ožívá po téměř dvouleté recesi. Developerům se donedávna vlivem vysokých úrokových sazeb často nevyplatilo své byznysplány ani rozjíždět. Je aktuální optimismus z oživení trhu na místě? Je stabilní, nebo můžeme brzy očekávat další propad? Pomůže novou výstavbu rozhýbat správným směrem NSZ, zlevňování hypoték, investice do dostupného bydlení nebo digitální transformace českého trhu? Budou i nadále kanceláře a logistika stabilní kotvou investičního portfolia?
 • Celá akce bude v reálném čase překládána do angličtiny!
 • Máte zájem o prezentaci vašeho brandu, posílení Vašeho marketingového sdělení a získání nových kontaktů nebo klientů? Staňte se partnery konference a využijte širokou škálu možností Vaší firemní prezentace. Pro více informací nám napište na produkce@msgroup.cz

Článek o konferenci

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Hlavní mediální partner

Mediální patrneři

9:00 - 9:30

Registrace

9:30 - 11:00

1. diskusní panel

Dynamika rezidenčního trhu

 • V tuzemsku vládne fanatismus vlastnického bydlení. Jaké máme alternativy?
 • ČR je druhá nejhorší v Evropě v dostupnosti vlastního bydlení. Jaká jsou řešení?
 • Čeká Česko regulace nájmů? Jak to chodí v zemích, kde vlastní bydlení není kult?
 • Jaké budou dopady Cenové mapy Ministerstva financí?
 • Digitalizace stavebních procesů by měla začít od července 2024, jsme na ni připraveni?

Aktivní účastníci

 • Tomáš Běhounek (bnt attorneys in CEE)
 • Jan Ledvinka (HUGE COMPANY)
 • Michal Němec (Dostupné bydlení České spořitelny)
 • Jan Schneider (Ministerstvo pro místní rozvoj ČR)
 • Jan Vitvera (Home Portal)
11:00 - 11:30

Coffee break & Networking

 • Workshop s architektem Jakubem Mazurem v unikátním softwaru Wearrecho pro navrhování architektury ve virtuální realitě
11:30 - 13:00

2. diskusní panel

Investiční strategie a alternativní způsoby financování

 • Finanční dostupnost vlastního bydlení v Česku patří dlouhodobě k nejhorším v zemích Evropské unie. Jaká jsou řešení?
 • Jak ovlivní Nový stavební zákon spolupráci investorů, měst a developerů?
 • Jak proměnit data na znalosti a zisk? Jsme připraveni na digitalizaci?
 • Vydrží realitní trh stabilní? Je aktuální optimismus na místě?
 • Jaká bude dynamika investičních strategií pro příští rok?

Aktivní účastníci

 • Jiří Čepán (Upvest)
 • Lukáš Kovanda (Trinity Bank)
 • Marek Pohl (Savills)
 • Michal Skořepa (Česká spořitelna)
 • Pavel Streblov (Penta Real Estate)
13:00- 14:00

Oběd & Networking

 • Workshop s architektem Jakubem Mazurem v unikátním softwaru Wearrecho pro navrhování architektury ve virtuální realitě
14:00 - 15:30

3. diskusní panel

Nerezidenční development: vize a transformace měst

 • Co dělá z kanceláří a logistiky stabilní kotvu investičního portfolia?
 • Technologie ve službách nemovitostí
 • Nastartuje Nový stavební zákon rychlejší, objemnější a levnější výstavbu?
 • Real Estate a atraktivní investiční příležitosti
 • Úspěšné strategie, nové lokality, trendy, výzvy a investiční příležitosti

Aktivní účastníci

 • Silvie Lukavcová (Český statistický úřad)
 • Petr Hlaváček (Magistrát hlavního města Prahy)
 • Laurent Jechoux (Contera)
 • Jaroslav Mida (Mint Investments)
 • Zdeněk Soudný (Asociace developerů, Hospodářská komora ČR)
 • Pavel Sovička (Panattoni)
 • Petr Palička (Penta Real Estate)
15:30 - 16:30

Networking & Závěr konference

 • Třemi diskusními bloky to nekončí. Zůstaňte s námi a využijte příležitost k navázání nových kontaktů nebo obnovení těch starých. Sklenička Prosecca ani dobré jídlo nebude chybět!

Spojka Karlín, Pernerova 697/35, 186 00 Karlín, Česko

Moderátorka

Kateřina Rohlíčková

Kateřina Rohlíčková

Moderátorka, básnířka a amatérská fotografka neobyčejných momentů. Pracuje jako tisková mluvčí města Hradec Králové a ráda tráví čas s inspirativními lidmi. Dříve pracovala jako moderátorka v Hitrádiu Černá Hora. Živému moderování se věnuje více než třináct let, stejně jako psaní, ať už se jedná o poezii nebo povídky. Vždy se těší na setkání s novými lidmi, kteří ji dokáží leccos naučit, obohatit a třeba i pobavit.

Aktivní účastníci

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

Tomáš Běhounek

bnt attorneys in CEE

V pražské pobočce advokátní kanceláře bnt attorneys in CEE pracuje od roku 2003, od roku 2008 je pak jejím partnerem. Vedle nemovitostního práva, které je jeho klíčovou kompetencí, je rovněž uznávaným odborníkem na právo obchodních společností a obchodní závazkové vztahy, včetně sporů týkajících se finančního a stavebního práva. Je členem mezinárodní skupiny pro oblast Real Estate a agentura Chambers ho opakovaně vyhodnocuje jako jednoho z předních odborníků na tuto oblast v ČR.

Jan Ledvinka

HUGE COMPANY

Jan Ledvinka

HUGE COMPANY Prezentace

Ambasador industrializace stavebnictví, obchodník a tvůrce vztahů. Přes 25 let se pohybuje v oblasti obchodu, projektového řízení, budování funkčních firem s konkrétními výsledky, výběru a koordinaci personálu a know-how pro podnikání. Neustále si buduje a udržuje široké spektrum vztahů a má mezinárodní působnost. Je majitelem společnosti HUGE COMPANY s.r.o., která má zastoupení společnosti PROGRESS GROUP v České a Slovenské republice. Ze zásady neobchoduje s něčím, čemu sám vnitřně nevěří. Proto přináší na trh preciznost a propracovanost stavebního systému Green Code z Jižního Tyrolska, z lokality, kterou s oblibou začal nazývat "Švýcarsko na druhou".

Michal Němec

Dostupné bydlení České spořitelny

Michal Němec

Dostupné bydlení České spořitelny

Působí ve společnosti Dostupné bydlení České spořitelny, a.s. od roku 2022, v současné době na pozici Partnership & Sustainability Managera. Dlouhodobě působil v Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kde zastával pozice vedoucího Kanceláře strategií a politik udržitelnosti a rovněž zde působil jako analytik, kdy publikoval větší počet převážně monografických analýz, studií a článků, které téma bydlení, zejména v kontextu Prahy, rozebírají z nejrůznějších perspektiv. Je hlavním autorem Strategie rozvoje bydlení v hl. m. Praze, která byla schválena v roce 2021.

Jan Schneider

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Jan Schneider

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Na Ministerstvu pro místní rozvoj řídí odbor strategií a analýz regionální politiky a politiky bydlení a zároveň je členem výboru Státního fondu pro podporu investic. Do státní správy přešel z oblasti sociálních a rodinných služeb. Tam působil mnoho let jako manažer v řadě poskytovatelů služeb, ale zároveň se věnoval rozvoji celého sektoru i jeho legislativního ukotvení v pozicích v rámci Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a evropských asociací.

Jan Vitvera

Home Portal

Jan Vitvera

Home Portal Prezentace

Jan Vitvera působí od roku 2021 ve vedení společnosti Home Portal, která se za tu dobu stala předním zprostředkovatelem prodeje novostaveb v České republice. Jako ředitel se zaměřuje na rozvoj firmy a budování strategických partnerství s developery všech velikostí. Aktuálně se také věnuje postupnému rozšiřování aktivit společnosti na nové trhy, přičemž se soustředí na udržení vysoké kvality služeb pro developery i koncové zákazníky.

Jiří Čepán

Upvest

Jiří Čepán

Upvest

Jiří působí v Upvestu od roku 2018 a aktuálně zde zastává pozici Investment Managera. Věnuje se primárně strukturování dluhového financování pro české realitní projekty, se zaměřením na juniorní formy privátního dluhu. Podílel se na valné většině projektů společnosti, která poskytla financování již pro 55 záměrů předních českých developerů, v objemu přesahujícím 4 miliardy korun. Jiří je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací Finance. V průběhu studia se v rámci Institutu strategického investování VŠE podílel například na sestavování žebříčku nemovitostních fondů v ČR.

Lukáš Kovanda

Trinity Bank

Lukáš Kovanda

Trinity Bank

Lukáš Kovanda je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank. V letech 2020-2022 byl členem Národní ekonomické rady vlády, která se zaměřovala zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu. Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice.

Marek Pohl

Savills

Marek Pohl

Savills

Marek je vedoucí oddělení Oceňování společnosti Savills, který poskytuje poradenství klientům z veřejného i soukromého sektoru již více než 13 let. Je zodpovědný za služby v oblasti oceňování pro různé investiční a bankovní účely napříč všemi sektory komerčních a rezidenčních nemovitostí. Přináší bohaté zkušenosti s vytvářením a rozvíjením oboru oceňování a je spolu se svým týmem vysoce respektován ze stran investorů, developerů i bank. Je členem RICS, registrovaným odhadcem RICS a českým certifikovaným odhadcem.

Michal Skořepa

Česká spořitelna

Michal Skořepa

Česká spořitelna

Ekonom se zaměřením na českou ekonomiku a měnovou a fiskální politiku. V současnosti je členem analytického týmu České spořitelny. Oblibu si rychle získává jeho čerstvě vydaná popularizační knížka "Ekonomické jednohubky: Odpovědi na 50 důležitých otázek ekonomie a financí". Působí ve Výboru pro rozpočtové prognózy. Dříve pracoval v České národní bance, převážně jako poradce bankovní rady. Přednášel na půdě IMF, OECD a dalších institucí. Doktorát z ekonomické teorie získal na Univerzitě Karlově.

Pavel Streblov

Penta Real Estate

Pavel Streblov

Penta Real Estate

Pavel je odpovědný za výstavbu Aviatiky, první administrativní budovy v revitalizovaném areálu bývalé továrny na letecké motory Waltrovka v Praze 5 – Jinonicích. Aviatica získala kromě jiného cenu CEEQA za nejlepší developerský projekt ve Střední a Východní Evropě za rok 2015. Pavel má nyní na starosti zejména přípravu revitalizace Masarykova nádraží a projekty administrativních budov v ČR. Do Penty přišel jako zkušený manažer v oblasti real estate private eqity v roce 2012. V předchozích letech byl partnerem v realitním private equity fondu 3C, poradcem finančních institucí při restrukturalizaci developerských portfolií a působil rovněž jako poradce na ministerstvu financí či v oddělení dluhopisů JP Morgan v Londýně. Jako externista vede kurz o investování a oceňování nemovitostí na IES FSV Univerzity Karlovy.

Silvie Lukavcová

Český statistický úřad

Silvie Lukavcová

Český statistický úřad Prezentace

Vystudovala obor Aplikovaná statistika na Vysoké škole ekonomické. Po studiích nastoupila do Velkomoravské banky, kde začínala jsem jako pracovník přepážky. Později se vypracovala na pozici vedoucí back-office a zástupce ředitele pobočky. V roce 20008 nastoupila na ČSÚ do Oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby, kde se zabývá problematikou a zpracováním dat za novou výstavbu budov a bytů.

Petr Hlaváček

Magistrát hlavního města Prahy

Petr Hlaváček

Magistrát hlavního města Prahy

Petr Hlaváček je český architekt, urbanista, vysokoškolský pedagog a od roku 2018 je zastupitelem hlavního města Prahy a 1. náměstkem primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu. Jako architekt prošel ateliérem Alfa Vladimíra Machonina, sám pak vedl ateliéry R.U.A s Hanou Seho a Headhand se svou ženou Magdalenou. Od roku 1990 učí na Fakultě architektury ČVUT v Praze. V roce 2015 se stal ředitelem Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).

Laurent Jechoux

Contera

Laurent Jechoux

Contera

Laurent Jechoux je od roku 2018 obchodním ředitelem české developerské a investiční skupiny CONTERA, kde koordinuje a zodpovídá za implementaci a rozvoj obchodních strategií. Současně je odpovědný za pronájem prostor, které má společnost ve svém portfoliu, a za nové akvizice v rámci Česka. Laurent má dlouholeté zkušenosti z oblasti pronájmů a prodejů průmyslových nemovitostí. V tomto segmentu se pohybuje od roku 2010.

Jaroslav Mida

Mint Investments

Jaroslav Mida

Mint Investments

Jaroslav Mida je Head of Investments v nemovitostní skupině Mint, kde působí již od roku 2014. Má na starosti vedení investičního týmu, transakční práci, development a zajištění bankovního financování. Za dobu svého působení vedl transakce v hodnotě přesahující miliardu eur. Absolvoval obor finance, finanční trhy a bankovnictví v Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Zdeněk Soudný

Asociace developerů, Hospodářská komora ČR

Zdeněk Soudný

Asociace developerů, Hospodářská komora ČR

Vicepresident Svazu podnikatelů ve stavebnictví a generální sekretář Asociace developerů se oblasti developmentu věnuje již více než 15 let. Je, mimo jiné, garantem dostupného bydlení v rámci projektu Česko na křižovatce, členem pracovních skupin pro přípravu norem a vyhlášek. Snaží se spojovat a spolupracovat s dalšími odbornými skupinami ve snaze zjednodušit legislativní prostředí pro rozvoj České republiky.

Petr Palička

Penta Real Estate

Petr Palička

Penta Real Estate

V Pentě působí jako Country Managing Director pro Českou republiku. Ve společnosti pracuje od roku 2007, kdy zakládal její realitní divizi. Pracoval na projektech Florentina, Waltrovky či pražského Masarykova nádraží. Rozsáhlé zkušenosti v realitním developmentu získal také jako ředitel Bovis Lend Lease pro Česko a Slovensko.

Pavel Sovička

Panattoni

Pavel Sovička

Panattoni Prezentace

V českém i světovém realitním průmyslu působí Pavel Sovička nepřetržitě již více než 25 let. Od roku 2008 stojí v čele Panattoni jako managing director pro Českou republiku a Slovensko. Během svého působení se podílel na transakcích, které přesahují 2 000 000 m² pronajatých a prodaných ploch. Mezi nejvýznamnější projekty patří např. Panattoni Park Prague Airport I a II, distribuční centra společnosti Amazon v Dobrovízi a v Kojetíně, Panattoni Park Stříbro či Panattoni Park Cheb.