SPS spouští diskusní web ke stavebnímu zákonu

12. 3. 2021

Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS), který sdružuje stavební a developerské firmy, spouští webové stránky s názvem www.postavenenahlavu.cz. Web a s ním spojená facebooková stránka mají být diskusní platformou k novému stavebnímu zákonu, který nyní projednává Sněmovna.

„Povolovací procesy jsou vleklé a složité, v této oblasti patříme mezi nejhorší země na světě. Pomalý rozvoj i modernizace infrastruktury státu, zejména té dopravní, je toho nejlepším důkazem. To samé platí pro nedostupné a drahé bydlení,“ uvedl prezident SPS Jiří Nouza. Podle něj trvá nepochopení ze strany řady samosprávných a politických subjektů o smyslu a cílech nového stavebního zákona. „Rozhodli jsme se proto dát prostor široké veřejnosti, aby získala platformu, kde se bude moci vyjádřit jak k novému zákonu, tak také k tomu, jaké má zkušenosti s tím stávajícím. Stavební zákon se totiž týká všech. Nejen těch, kteří podle něj budou postupovat při práci, ale každého občana,“ doplnil J. Nouza.

Hlavním heslem webových stránek je fakt, že dříve se rok povolovalo a deset let stavělo, zatímco dnes je to přesně naopak. „To je postavené na hlavu,“ píše se na webu.

ČTK/pb

Hlavní partneři

Partneři