Praha: smlouvy o výstavbě na Nákladovém nádraží Žižkov

21. 9. 2021

Developerské firmy, které plánují stavět v areálu Nákladového nádraží Žižkov (NNŽ), přispějí na základě smluv s městem na rozvoj veřejné infrastruktury částkou 1,55 mld. Kč. Na NNŽ plánují stavět například firmy Central Group, Penta Real Estate, Sekyra Group nebo FINEP. Podle urbanistické studie by v nové čtvrti mělo v horizontu dvaceti let vzniknout až 11 000 nových bytů pro 23 000 obyvatel.

Smlouvy s investory se podle náměstka Petra Hlaváčka nyní dokončují a měly by být schváleny začátkem příštího roku. Následně bude zastupitelstvo schvalovat změnu územního plánu, která se s přestávkami připravuje od roku 2009 a která je pro většinu výstavby nezbytná. Výjimku tvoří jen lokalita u Basilejského náměstí, kde Central Group již několik domů staví.

Město zároveň v oblasti plánuje vlastní investice. Nejvýznamnější je stavba spojky napojující novou čtvrť na budoucí městský okruh na Jarově a paralelně vedoucí tramvajová trať. Zároveň se jedná o využití funkcionalistické budovy nádraží, kde by mělo vzniknout kulturní centrum a sídlo Národního filmového archivu.

ČTK

Hlavní partneři

Partneři