Investice do rezidencí příliš nevynáší

21. 6. 2021

Výhodnost investic do rezidenčních nemovitostí v červnu nepatrně vzrostla. Vyplývá to z ukazatele, který vypočítává UniCredit Bank, tzv. Indikátoru napětí na trhu nemovitostí. Ten stoupl v červnu meziměsíčně o tři body na 0,02 procenta – příležitost vydělávat na rozdílu relativně drahých nájmů a nízkých úrokových sazeb zůstala nadále prakticky nulová.

„Výhodnost nákupu rezidenčních nemovitostí již delší dobu klesala a v dubnu se UniCredit Indikátor napětí na trhu nemovitostí dostal po sedmi letech setrvale kladných hodnot pod nulu. Na tomto vývoji se podepsal růst výnosů vládních dluhopisů a skutečnost, že nájmy přestávaly držet krok se zdražujícími nemovitostmi,“ uvedl analytik UniCredit Bank Jiří Pour.

Hrubá roční výnosnost nájemného zůstala na 3,91 %, po zohlednění předpokládané fixní míry opotřebení (2 %) tak odhadovaná čistá roční výnosnost činila 1,91 %. Růst hypotečních sazeb znevýhodňuje nákup bytu z pohledu lidí s hypotékou, pro střadatele jsou vzhledem k nízkým výnosům vládních dluhopisů nemovitosti nadále zajímavou investiční příležitostí.

ČTK

Exkluzivní partner

Hlavní partneři

Partneři