DPP, Karlín Group a CPI společně?

11. 3. 2021

Do plánované spolupráce pražského dopravního podniku (DPP) a firmy Karlín Group k rozvoji stanice metra Nádraží Holešovice a jejího okolí by se mohla zapojit i společnost CPI Group, která v oblasti také vlastní parcely. Právě CPI plán kooperace DPP a Karlín Group v minulosti neúspěšně napadla u antimonopolního úřadu.

Většinu pozemků v okolí stanice vlastní DPP, případně hlavní město, část Karlín Group. To je podle vedení DPP hlavním důvodem plánu spolupráce s developerskou skupinou, která již část parcel vlastní a která by zajistila výstavbu. Smlouva ke společnému podniku zatím ale podepsána nebyla.

CPI Group u stanice na konci roku 2019 koupila hektarový pozemek. „CPI se stalo významným hráčem nejen v území Bubny-Zátory, ale koupilo i autobusové nádraží, které bezprostředně přiléhá k severnímu vestibulu,“ uvedl ředitel DPP Petr Witowski.

Developerské firmy by podle P. Witowského měly mít v podniku většinu, a ponesou tak náklady v řádu stovek milionů například za přípravu a realizace plánované zástavby kolem stanice. DPP do projektu vloží zejména pozemky, po dokončení staveb by měl mít část výnosů například z pronájmů obchodů a kanceláří.

ČTK/pb

Hlavní partneři

Partneři